فارسی English |
بزرگداشت دکتر مهین ولیخانی


 

مراسم بزرگداشت سرکار خانم دکتر مهین ولیخانی به پاس زحمات و خدمات ایشان در عرصه درماتولوژی کشور در این دوره از کنگره بین المللی سالیانه پوست رازی برگزار می گردد.

سرکار خانم دکتر مهین ولیخانی پزشک و متخصص بیماریهای پوست و مو هستند که از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران و از مفاخر پیشکسوت در دانش درماتولوژی در ایران می باشند.
دکتر ولیخانی در سال 1323در ایران متولد شدند. ایشان در کنکور سراسری سال 1341 با رتبه اول پذیرفته شدند و در همان سال در کنکور پزشکی رتبه سوم و در کنکور دندانپزشکی رتبه اول را کسب نمودند. با وجود پذیرفته شدن در امتحان ECFMG  در سال 1347 و ایجاد شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور، ایشان در سال 1348 بعد از فراغت از تحصیل از دانشکده پزشکی در آزمون دستیاری شرکت نمودند و با رتبه اول در رشته تخصصی بیماری های پوست و مو پذیرفته شدند. بعد از گذراندن دوره دستیاری پوست در دانشگاه تهران در سال 1352 با کسب رتبه اول در دانشنامه تخصصی فارق التحصیل شدند.
دکتر ولیخانی در فروردین ماه سال 1353 به عنوان استادیار و عضو هییت علمی در بخش پوست بیمارستان رازی دانشگاه تهران مشغول به کار شدند و در سال 1365 به رتبه دانشیاری و در سال 1373 به رتبه استادی دست یافتند. در سال 1371 موفق به دریافت عنوان پزشک نمونه شدند. طی این سالها بیش از 100 پایان نامه در  رشته پزشکی تحت نظر ایشان تدوین گردیده است. همچنین ایشان در این دوران به تالیف و ترجمه کتب مختلف در رشته پزشکی از جمله قارجهای سطحی و درسنامه بیماری های پوست و ترجمه بخشی از کتاب مرجع فیتزپاتریک پرداختند و موفق به چاپ مقالات ارزشمند و متعدد درزمینه درماتولوژی در مجلات معتبر خارجی و ایرانی شدند.
در طی این سالها از سال 1353 تا کنون علاوه بر وظایف آموزشی – پژوهشی ایشان به درمان بیماران دردمند پوست پرداخته اند. علاوه بر این، ایشان عضو شورای آموزشی و اجرائی گروه پوست بیمارستان رازی بوده اند و از سال 1359 سر پرست دوازده تخت بخش پوست زنان بوده اند. از سال 1359 تا سال 1365 به عنوان عضو هیئت ممتحنه و هیئت بورد درماتولوژی بوده اند.
ایشان بعنوان استاد برجسته و پیشکسوت بیماری های پوست واز پایه گذاران مرکز تحقیقات بیماری های تاولی اتوایمن در بیمارستان رازی در بین درماتولوژیست های ایران و جهان چهره شناخته شده و محبوب می باشد. اکثر متخصصین پوست ایران شاگرد مستقیم یا غیر مستقیم استاد بوده اند و تحت تاثیر منش و رفتار ایشان قرار داشته اند. عشق به بیمار و صبوری و مراعات حال بیماران همیشه سر مشق شاگردان ایشان بوده است.بازدید  1598

تهران ، خیابان حافظ ، خیابان وحدت اسلامی ، میدان وحدت اسلامی ، دفتر آموزش بیمارستان پوست رازی.